Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Lek. Dorota Rzepniewska

Psychiatria

Zasady przyjmowania Pacjentów przez telefon i internet

2020-04-28 18:31:57

Obecnie część Pacjentów przyjmuję w poradni a część telefonicznie. Niezależnie od rodzaju wizyty należy się wcześniej umówić na określoną godzinę.

Zasadniczo przyjmuję telefonicznie Pacjentów mi znanych, którzy kontynuują u mnie leczenie. Jednak w przypadkach wyjątkowych, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, mogę pod pewnymi warunkami przyjąć nowego Pacjenta. Wtedy pierwsza wizyta musi odbyć się poprzez wideopołączenie (korzystam z aplikacji WhatsApp, Skype i Messenger). Przed połączeniem należy zadbać o jakość połączenia (dobry przesył wi-fi lub LTE umożliwiający na płynną transmisję video) i przygotować dowód osobisty (dokument ze zdjęciem) celem potwierdzenia podawanych danych osobowych.

Z uwagi na to, że pracuję z Pacjentami przez telefon lub komunikator, proszę nie próbować dodzwaniać się "do skutku", jeżeli jest zajęte (utrudnia to rozmowę z Pacjentem a nawet przerywa wideopołączenia). Zawsze oddzwaniam na telefony, których nie mogę odebrać od razu. W razie wątpliwości można wysłać SMS i czekać spokojnie aż oddzwonię.

Wszystkie rozmowy - wizyty są odnotowywane w dokumentacji medycznej, jak w przypadku zwykłych. Są również wprowadzane do kasy fiskalnej i odprowadzony jest podatek, jak od każdej wizyty. W związku ze zdalnym trybem przyjmowania Pacjentów, płatności za wizyty przyjmuję przelewem na konto.